• اخبار تصویری


مراسم اعتکاف با حضور ۶۰۰ نفر در حال برگزاری است

مراسم معنوی اعتکاف همزمان با فرا رسیدن ایام البیض و نیمه ماه رجب با عنوان «اعتکاف دانشجویی باب الوصال۴» و با حضور ۶۰۰ نفر در مسجد امام علی(ع) دانشگاه علامه طباطبائی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی، به نقل از عطنا، مراسم اعتکاف رجبیه دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه علامه طباطبائی در ایام البیض، روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۱۱، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۷  مصادف با ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در مسجد امام علی(ع) در حال برگزاری است.

در این مراسم حدود ۶۰۰ نفر از دانشجویان، دانشگاهیان و اهالی منطقه ۲۲ شهر تهران به‌خصوص دهکده المپیک حضور دارند.

این مراسم به همت هیئت دانشجویی اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی و با همکاری بسیج دانشجویی، کانون قرآن و عترت و دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه در حال برگزاری است.

معتکفین از شب جمعه شب ۱۰ فروردین‌ماه با حضور در این مسجد و اهدای بسته فرهنگی مورد استقبال برگزار کنندگان اعتکاف قرار گرفتند و خود را برای این مراسم آماده کردند. در این ایام دانشجویان و معتکفین با روزه‎داری و عبادت به تزکیه نفس پرداخته و کرسی‎های تلاوت، قرائت ادعیه، حلقه‎های معرفت، سخنرانی، بیان احکام و طرح مباحث فرهنگی علمی از جمله برنامه‎های ایام اعتکاف است.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، حجت‌الاسلام محمد گلپیچی،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین علی سرلک و حجت‌الاسلام حسین حلوائیان از جمله سخنرانان این مراسم هستند و ماشاالله عابدی، علیرضا بکائی، میثم احمدی‌پور، حجت‌الاسلام عبدالله کرمی‌نیا و مرتضی طاهری نیز به مداحی و خواندن مناجات می‌پردازند.

محمدرضا زندی‌یکتا، مسئول هیئت دانشجویی اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به استقبال دانشجویان و دانشگاهیان از مراسم اعتکاف در این دانشگاه گفت: دانشگاه علامه میزبان یکی از بزرگترین مراسم‌های اعتکاف دانشجویی در سطح کشور است.

وی افزود: با نظر ریاست دانشگاه علامه طباطبایی و حل مشکلات بوجود آمده امسال به مراتب اعتکاف بهتری از سال گذشته داریم.

زندی‌یکتا در ادامه درباره همکاری معاون فرهنگی دانشگاه علامه در برگزاری مراسم اعتکاف، خاطرنشان کرد: معاون فرهنگی و اجتماعی با همکاری و حل مشکلات بوجود آمده در مسیر برگزاری این مراسم معنوی تمامی شرایط مد نظر خادمان هیئت اصحاب عاشورایی را فراهم کرد.

يکشنبه ١٢ فروردين ١٣٩٧ - ١٣:١٤ شماره خبر: ٥٨٠٩ بازدید: 2808 نسخه چاپي