• آرشیو اخبار آموزشی پژوهشی


ثبت نهایی 3 نشریه دیگر دانشگاه علامه طباطبائی در پایگاه بین المللی «DOAJ»

3 عنوان مجله دیگر علاوه بر 15 نشریه دانشگاه علامه طباطبائی در پایگاه بین المللی دوج (DOAJ) ثبت نهایی شد و تعداد نشریات ثبت شده دانشگاه در این نشریه به 18 مورد رسید.

در راستای بین‌المللی‌سازی تولیدات انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی، پس از گذشت بیش از یک سال از ثبت نام اولیه و استانداردسازی سامانه مجلات، هجده مجله دانشگاه علامه طباطبائی در پایگاه بین المللی دوج (DOAJ) ثبت نهایی شد. 

دکتر زندمقدم رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه، ضمن اعلام این خبر گفت: در فاز اول این فرایند که از اردیبهشت سال ۹۵ آغاز شد، یک تیم تخصصی برای استاندارد سازی مجلات دانشگاه تشکیل شد و پس از مطالعه و بررسی، ۱5 مجله تا اواسط سال 1395 واجد شرایط شناخته شد و سپس در پایگاه بین‌الملللی دوج ثبت نهایی شد. او افزود: مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه  با افتخار اعلام می‌دارد سه نشریه دیگر این مرکز با نام‌های: دولت پژوهی؛ اندازه گیری تربیتی و پژوهش های اقتصادی ایران، در این نمایه ثبت نهایی شد. همچنین، علاوه بر موارد فوق 5 عنوان دیگر نیز در دست ارزیابی است که در صورت موافقت، تعداد مجلات دانشگاه در این نمایه به 23 عنوان خواهد رسید.

رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه با بیان تعداد مجلات نمایه شده در این پایگاه گفت: پایگاه بین المللی دوج در حال حاضر حدود 9 هزار مجله را نمایه کرده است و نمایه شدن مجلات در این پایگاه بین المللی باعث بالا رفتن ارجاعات و دیده شدن بیشتر مقالات و مجلات می شود. او افزود: فرایند ثبت مجلات در سایر پایگاه های اطلاعاتی و استنادی همچون اسکوپس و تامسون رویترز را تسهیل می‌نماید.

دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ٠٩:١٨ شماره خبر: ٥٨٦٤ بازدید: 1674 نسخه چاپي